Tarihçe
2014
Torunlar GYO 2014 yılında portföyünün en önemli iki projesi Mall of İstanbul ve Torun Tower’ı tamamlayarak hizmete sundu. Türkiye’nin en büyük karma projelerinden Mall of İstanbul’da konut ve iş yerlerinde yaşam başladı. Türkiye’nin en büyük yerli AVM yatırımcısı Torunlar GYO tarafından 1,3 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük karma projesi Mall of İstanbul, 23 Mayıs 2014 itibariyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Mall of İstanbul 350 mağazası ile dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarına ev sahipliği yapıyor. Konsepti ile dikkat çeken Mall of İstanbul, Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence parkı MOİPark, gurme lezzetleriyle Gusto MOİ, gösteri dünyasının yeni sahnesi MOİ Sahne ve MOİ Sanat galerisi gibi farklı sanat, kültür ve sosyal fonksiyonları aynı çatı altında buluşturuyor. Türkiye’nin alanında örnek gösterilebilecek projelerinden biri olan Torun Tower projesinde ise 2014 yılında Türkiye’nin en büyük uluslararası ofis kiralamasına imza atıldı. Torun Tower Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Denizbank’ın Genel Merkezi olarak hizmet vermeye başladı.
2013
Eski Ali Sami Yen Stadı'nda yükselen Torun Center'ın inşaatına başlandı. Bulvar Samsun AVM, ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde "En İyi Alışveriş Merkezi" ödülünü almaya hak kazandı. Ayrıca, 'AVM Oscarı' olarak da bilinen ve ticari gayrimenkul alanının en prestijli ödüllerinden olan '2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri'nde, 'Avrupa'nın En İyi Yenileme Projesi Jüri Özel Ödülü' ve kendi kategorisinde 'Avrupa'nın En İyi AVM'si Onur Ödülü'nün sahibi oldu. Mapfre Genel Sigorta, merkezini taşıyacağı Torun Center ofis kulesinin 10 katını satın aldı. Torunlar GYO, Eyüp-Alibeyköy'de Kiptaş Finanskent 2.Etap İnşaatı'nı yapmaya ihalede en yüksek fiyatı vererek hak kazandı. Sözleşme kapsamında; 578 bin 400 metrekarelik inşaat alanının yüzde 45,72'lik kısmı KİPTAŞ'a, yüzde 54,28'lik kısmı ise Torunlar GYO'ya ait olacak. Mall of İstanbul'da Ofis ve Rezidansların teslimine başlandı.
2012
Korupark Evleri'nin 3. Etabı olan Korupark Terrace'ın inşaatını tamamladı ve sahiplerine teslim etti. Özelleştirme İdaresi'nden 355 milyon TL bedelle Paşabahçe eski Tekel İçki Fabrikası'nın arsasını satın aldı. Eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde geliştirilecek Torun Center projesinin inşaatına başladı. Şirket sermayesini 224.000.000 TL'den 500.000.000 TL'ye çıkardı. Mall of İstanbul projesinin yabancılara satışı için İngiliz emlak brokeri Sotheby's ile anlaştı. Torun Tower projesinin kiralanması için İngiliz gayrimenkul hizmet şirketi Colliers ile anlaştı
2011
Mall of İstanbul projesinin inşaatına ve önsatışına başladı. Korupark Terrace projesinin inşaatına ve önsatışına başladı. Torun Tower projesinin inşaatına başladı.
2010
21 Ekim 2010 itibarıyla borsaya kote olan en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri kimliğiyle halka arzını gerçekleştirdi. Bulvar Samsun AVM inşaatına başladı. Nishİstanbul konutlarının ve ofislerinin teslimini gerçekleştirdi. İstanbul'un 4. ve Türkiye'nin 5. büyük alışveriş merkezi olan Torium'un açılışını yaptı. Ali Sami Yen arsası üzerine inşa edilecek projeye en büyük ortak konumuyla katıldı.
2008
Torunlar GYO statüsüne geçti. Bursa'nın ilk modern konut projesi olan Korupark Evleri'nin 1. ve 2. etabını tamamladı ve satışa sundu.
2007
Türkiye'deki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Korupark AVM açıldı. BKA bazında, Türkiye ve Avrupa'daki en büyük karma kullanımlı projelerden biri olan ve 2013'ün son çeyreğinde tamamlanması planlanan Mall of İstanbul projesinin geliştirilme çalışmasına başladı.
2005
Marmaris'teki Netsel Turizm Yatırımları A.Ş.'nin (Netsel Marina) %44,6 hissedarı oldu. Torun Tower arsasını satın aldı
2004
Akdeniz Bölgesi'nin en büyük outleti Deepo Outlet Center'ı hizmete açtı.
1999
Torunlar'ın ilk AVM projesi ve Bursa'nın ilk modern alışveriş merkezi Zafer Plaza açıldı. Açıldığı tarih itibarıyla Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olan AnkaMall'un açılışını gerçekleştirdi.
1997
Ankara'daki AnkaMall ve Crowne Plaza Oteli'nin sahibi olan Yeni Gimat A.Ş.'nin hissedarı oldu (Bugün itibarıyla Yeni Gimat hisse %14,83).
1996
TORAY İnşaat kuruldu
1977
Türkiye inşaat ve gayrimenkul piyasasında faaliyete geçti; küçük ölçekli konut projeleri gerçekleştirmeye başladı.
©Copyright 2016 Torunlar GYO
Torunlar GYO, web sitesinde her türlü bilgiyi değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.
Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları
Rüzgarlıbahçe Mahallesi Özalp Çıkmazı No: 4 34805 Beykoz / İstanbul
T: +90 216 425 03 28 / +90 216 425 20 07 F: +90 216 425 59 57
info@torunlargyo.com.tr