Yönetim Kurulu
Aziz Torun - Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
  1953’te Erzincan Kemah’ın Ağaçsaray köyünde doğdu. Genç yaşta iş hayatında çalışmaya başladı. Halen Torunlar Şirketler Topluluğu’nun bünyesinde bulunan; Torunlar Gıda San. ve Tic. A.Ş., Torunlar Enerji San. ve Tic. A.Ş., Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., Torun Yapı San. Tic. A.Ş., Nokta İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Netsel Turizm A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. kurucu ortaklarındandır.
 
Mehmet Torun - Yönetim Kurulu Başkan Vekili
  1953’te Erzincan Kemah’ın Ağaçsaray köyünde doğdu. Genç yaşta iş hayatında çalışmaya başladı. Halen Torunlar Şirketler Topluluğu’nun bünyesinde bulunan; Torunlar Gıda San. ve Tic. A.Ş., Torunlar Enerji San. ve Tic. A.Ş., Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., Torun Yapı San. Tic. A.Ş., Nokta İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Netsel Turizm A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. kurucu ortaklarındandır.
 
Mahmut Karabıyık - Yönetim Kurulu Üyesi
  1961’de Afyon - Sincanlı’da doğdu. 1982’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1983’teki avukatlık stajının ardından ağırlıklı olarak ticaret hukuku, şirketler hukuku, banka ve sermaye piyasası hukuku, icra-iflas hukuku alanlarında avukatlık yapmaktadır. Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
 
Haluk Sur - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  1956 Bandırma doğumlu olan Haluk Sur, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans derecesine sahiptir. 1981 yılında NATO bursuyla University of Washington’da Çevre Mühendisliği alanında çalışmalarını sürdüren Sur, Türkiye’nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biri olan İhlas GYO’nun kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak çalıştı. Sur, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, GYODER’de 2004 yılında Başkan Yardımcılığı ve 2005-2007 yıllarında Başkanlık görevlerini yürüttü. Haluk Sur’un mevcut diğer görevleri arasında REDİ Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) İcra Kurulu Üyeliği, Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyeliği, Bimeks Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Gulf Property Marketing GPM Yönetim Kurulu Başkanlığı, Forum İstanbul İcra Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.
 
Prof. Dr. Ali Alp - Yönetim Kurulu Üyesi
  1964 yılında Rize’de doğdu. 1987’de Ankara Üniversitesi SBF’den İşletme lisansıyla mezun oldu. 1991’de Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve 1995’te Ankara Üniversitesi’nde İşletme doktorasını tamamladı. 1987’de Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak başladığı iş hayatında, 1988-1996 arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman, 1996’dan sonra Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Müşaviri, Başbakanlık TOKİ Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı, Başbakanlık’ta ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı, Dünya Turizm Örgütü İcra Kurulu Üyesi, Emlak GYO’da Yönetim Kurulu Başkanı, TRT’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu’nda Kurul Üyesi olarak görev yaptı. Maastricht İşletme Fakültesi ile University of İllinois at Urbana- Champaign’de akademisyen olarak çalıştı. Halen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmakta ve Bilkent Üniversitesi ile Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak finansman alanında dersler vermektedir. Ayrıca, Yeni Gimat GYO, Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş., Özak GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
 
Aziz Yeniay -Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  1963’de Malatya’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Serbest mühendislik ve müteahhitlik yaptıktan sonra; 1992 yılında Güngören’den Meclis Üyesi seçilmiş, 1992 yılında Esenler, 1999 Yılında Zeytinburnu ilçelerinde meclis üyeliklerine devam etmiştir. 1995-2009 yılları arasında dokuz yıl süreyle İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı, 2004 yılından Mart 2014 yerel seçimlerine kadar iki dönem Küçükçekmece belediye başkanlığı görevlerini üstlenmiş, 2014 seçimlerinde aday olmayarak serbest çalışmaya başlamıştır. Görev yaptığı sürelerde; planlı kentleşme, kentsel risklerin azaltılması, kent ve kentlilik bilinci oluşturulması, yeşil binalar ve çevresel değerler, kentlerin bütüncül planlanması, kentsel dönüşüm projeleri, sürdürülebilir kentler ve kentsel yaşam alanında pek çok çalışmanın planlama, proje ve uygulanmasını yürütmüştür. Gayrimenkul portföy yönetimi ve gayrimenkul geliştirme faaliyetleri bulunan şirketlerde ortaklıkları ve Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.
 
Doç. Dr. Saim Kılıç - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  1972 yılında Ardahan’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1993 yılında yüksek derece ile mezun oldu. 2001’de ABD’de University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans alanında ve 2002 yılında da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İşletme (MBA) alanında yüksek lisansı yüksek derece ile bitirdi. 2005/2006 akademik yılında Avrupa Birliği bursuyla İngiltere’de University of Greenwich’te “Finansal Düzenlemeler ve Piyasa Bozucu Fiiller (Market Abuse)” konusunda inceleme ve araştırma yaptı. 2007 yılında Muhasebe ve Finans alanında Doktorasını tamamladı. 2012 yılında Finans Doçenti unvanını aldı. Ayrıca, 20 yılı aşkın süre SPK, Borsa İstanbul ve MKK gibi kurumlarda üst düzey görevlerde bulundu. Sermaye piyasaları, borsacılık ve kurumsal yönetim konularında çok sayıda kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Halen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
©Copyright 2016 Torunlar GYO
Torunlar GYO, web sitesinde her türlü bilgiyi değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.
Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları
Rüzgarlıbahçe Mahallesi Özalp Çıkmazı No: 4 34805 Beykoz / İstanbul
T: +90 216 425 03 28 / +90 216 425 20 07 F: +90 216 425 59 57
info@torunlargyo.com.tr