AVM

Bulvar Samsun AVM – Samsun

Bulvar Samsun AVM – Samsun
Proje Detayı

Samsun’daki eski tütün fabrikasının restore edilmesi ile 1 Temmuz 2012’de açılan Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi’nin %40 hissesi, TTA Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim A.Ş.’deki hisseler vasıtasıyla Torunlar GYO’nundur. Projenin diğer ortağı ise Anaterra Gayrimenkul’dür. 30 yıllık süre sona erdiğinde Bulvar Samsun’un mülkiyetinin tamamı Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecektir.

Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi, şehir merkezinin ilk AVM’sidir ve 18.601 m²’lik BKA’ya sahiptir. Şehir merkezinin güneyinde bulunan Bulvar Samsun AVM, çevresi konut amaçlı ve ticari binalarla çevrili bir konumda yer almaktadır. Kentin merkezinde konut ve ticari alanlarla çevrelenen bölgede iki önemli caddenin (Gazi ve Mecidiye) tam merkezinde yer alan Bulvar Samsun AVM bloklarının tam ortasından geçen Gazi Caddesi’ni günlük geçiş noktası olarak kullanan kişi sayısı yaklaşık 150 bindir.

Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi, ayrıca bulunduğu lokasyon itibarıyla Samsun’a etrafında kafe ve restoranların olduğu 20 m2’lik yeni bir kent meydanı kazandırmıştır. Kentin merkezinde yer alan konumu ile beyaz yakalıların öğle yemeği için uğrak noktası olan Bulvar Samsun AVM, karma mağazaları ile de şehrin çekim merkezi haline gelmiştir.

2013 yılında “AVM Oscar”ı olarak bilinen, ticari gayrimenkul alanının en prestijli ödüllerinden biri olan 2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’nde “Avrupa’nın En İyi Yenileme Projesi Jüri Özel Ödülü” ve kendi kategorisinde “Avrupa’nın En İyi AVM”si Onur Ödülü’nün sahibi olmuştur. Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi, lokasyonu, sosyo-ekonomik düzeyi A ve B olan yerleşim bölgesine, ticaret ve iş komplekslerine yakınlığı, kolay ulaşım sağlanması ve tarihi dokuyu canlandırması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Geniş bir meydan ve avluda konuşlanan kafe ve restoranları ile de konforlu bir ortam sunmaktadır. 600 m2 kapalı çocuk oyun alanı ile meydanda konumlanan carousel ve tren çocuk eğlence noktalarıyla küçük ziyaretçilerin de çekim merkezi haline gelmiştir. Bulvar Samsun Yaşam ve Alışveriş Merkezi avlu ve meydan alanında çeşitli müzik etkinlikleri düzenlenmekte, bünyesinde bulunan bale, resim, müzik, tiyatro kursları verilen bir sanat merkezi ile ön plana çıkmaktadır.