2023

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından düzenlenen 8. TSPB Altın Boğa Ödülleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kategorisinde, Torunlar GYO "En Yüksek Gayrimenkul Yatırımı-2022" ödülünü almaya hak kazandı. GYODER tarafından 18.si düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi’nde Torunlar GYO, “Gayrimenkul Yatırımlarını En Çok Artıran GYO” ödülüne layık görüldü.

Torunlar GYO turizm yatırımlarını Embassy Suites by Hilton markası ile genişletme kararı aldı. Türkiye ve Avrupa'ya ilk kez Torun Center ile giriş yapacak marka için Torunlar GYO, Torun Center projesine yönelik Hilton ile franchise anlaşması imzaladı.

Perakende sektörünün gelişmesine yönelik katkıları nedeniyle sektörün en prestijli ödülü olarak kabul edilen Perakende Güneşi Ödülleri'nde "Alışveriş Merkezleri Sektör Lideri" ödülü Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun'a verildi.

2022

5. Levent projesinin ikinci etabı 5. Levent Korupark projesinin inşaatı ve satışları başladı. 7 bloktan oluşan projede 744 daire yer alıyor.

Kemankeş otel projesinin inşaat süreci başlatıldı. İstanbul Boğazı’nda tarihi ve kültürel mirasın içinde yer alan proje, 80 odalı butik bir şehir oteli olarak hayata geçiriliyor.

2020

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi ve karma projesi Mall of İstanbul bünyesinde yer alan Hilton Mall of İstanbul misafirlerini ağırlamaya başladı.

14’ü süit olmak üzere 175 odası, 1410 kişi kapasiteli convention center ve balo salonu ile farklı büyüklükte 13 adet toplantı salonu bulunan Hilton Mall of İstanbul, İstanbul Havalimanına en yakın 5 yıldızlı otel olarak hizmet vermeye başladı.

Covid-19 salgını nedeniyle bir süre kapalı kalan alışveriş merkezleri gerekli tüm tedbirleri ve “TSE Güvenli AVM” sertifikalarını alarak faaliyetlerine devam etti.

Torunlar GYO’nun İstanbul’daki ilk AVM yatırımı Torium Alışveriş Merkezi 10. Yılını geride bıraktı.

5. Levent, Torun Center ve Mall of İstanbul High Residence projelerinde yerli ve yabancılara yönelik satışlara devam edildi.

2019

Torunlar GYO, ilk AVM yatırımı olan Zafer Plaza ile birlikte sektöründeki 20. yılını kutladı.

Torunlar GYO portföyünde yer alan 5. Levent, Torun Center ve Mall of İstanbul High Residence projelerinde satışlara devam edildi.

Hilton Mall of İstanbul otel projesinin inşasına devam edildi.

Torun Center projesi içinde yer alan Artı Sahne, Devlet Tiyatroları’na kiralandı ve Mecidiyeköy Sahnesi ve Stüdyo Sahne olarak hizmet vermeye başlandı.

2018

İstanbul için örnek olabilecek bir semt olarak hayata geçirilen 5. Levent’te 2018 yılında yaşam başladı. 2018 yılında 1633 dairenin teslimi gerçekleştirildi.

Mall of İstanbul karma projesinin en önemli ayaklarından bir olan otel, convention center ve residence etabında çalışmalar devam ederken, otel projesinde dünyaca ünlü otel markası Hilton ile anlaşmaya varıldı.

İstanbul Boğazı’nın incisi Paşabahçe projesinde ruhsat alındı ve çalışmalara başlandı.

Galataport’un yanı başında yer alan Kemankeş projesinde, modern bir şehir oteli hayata geçirmek üzere ruhsat alındı.

Torunlar GYO portföyünde bulunan AVM’ler yıl bazında 56 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladı.

2017

Deepo Outlet ile birlikte Akdeniz’in en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olarak hayata geçirilen Mall of Antalya 28 Nisan 2017’de ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Mall of İstanbul, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi avm’leri arasından en iyisi “Best of the Best” olarak tescillendi.

Bursa’nın en sevilen alışveriş merkezi Korupark, 10. yılını kutlarken, almaya hak kazandığı 4 ayrı Hermes Ödülü ile başarısını taçlandırdı.

Bursa’nın sembolü Zafer Plaza ise 2017 yılında Stevie Ödülü’nün sahibi oldu.

İstanbul’un en yeni ve modern semti olarak inşa edilen 5. Levent’te teslimlere başlandı.

Torun Center Meydan alanında 480 koltuk kapasiteli Artı Sahne ve Cinetech sinemaları seyircilerini ağırlamaya başladı.

Mall of İstanbul Otel, Convention Center, Residence ve ticari birimlerin inşası devam ederken, 5 yıldızlı otel konsepti ile aynı kulede yer alan residence dairelerin satışına başlandı.

2016

2016 yılında 5. Levent, Mall of Antalya ve Mall of İstanbul 2. Etap projelerinin inşası devam ederken, Torun Center projesinde de yaşam başladı.

2016 yılı Torunlar GYO açısından başarıların ödüllerle taçlandırıldığı bir yıl oldu. Mall of İstanbul Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından XL kategorisinde Avrupa’nın en iyi alışveriş merkezi seçilerek büyük bir başarıya imza attı. 5. Levent projesi ise Sing of the City yarışmasında da mimari kategoride “En iyi kentsel dönüşüm projesi” olarak başarısını tescilledi.

2015

2015 yılında TEM Alibeyköy Kavşağında büyüklüğü, konsepti ve lokasyonu ile İstanbul’un yeni semti 5. Levent’in temelleri atıldı. 2015 yılının en çok tercih edilen projesi olarak 5. Levent, lansman sonrası satışlarda önemli bir başarıya imza attı. 5. Levent’te Torunlar GYO tarafından satışa sunulan 2100 dairenin yanı sıra 400 dairelik sosyal konut etabı, belediye lojman etabı, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi, 2 okul ve 2 adet cami, 50 dönüm koruluk alan ile ticari alanlar yer alıyor. Lokasyonu ve konsepti ile "daha iyi bir yaşam” vaadi sunan 5. Levent geniş sosyal alanları ile İstanbul’un en iddialı projelerinden biri. 110 bin metrekarelik peysaj alanına sahip projede araç ve yaya yollarının yanı sıra koşu parkurları, bisiklet yolu, süs havuzu ve göletler; dinlenme alanları, festival meydanı, amfi tiyatro, basketbol, futbol sahası ve tenis kortları yer alıyor. Çocukların açık havada güvenle oynayabilmeleri için çim aktivite alanı, çocuk oyun alanları ve macera temalı park alanı yine proje içinde tasarlanan sosyal alanlar.

2010 yılında açılışını gerçekleştirilen Torium’da 2015 yılının son çeyreğinde oldukça özel bir proje tamamladı. 300 koltuk kapasiteli Torium Sahne’nin açılışını yapıldı. Torunlar GYO olarak İstanbul’a ve sanat dünyasına yeni ve modern bir sahne kazandırıldı.

Antalya Deepo’nun yanı başında uzun süredir üzerinde çalışılan AVM projesi ise olgunlaştı ve 2015 yılının sonlarında inşasına başlandı. Sezon ürünlerinin satışa sunulacağı Mall of Antalya’nın 2017 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor.

2012

Korupark Evleri'nin 3. Etabı olan Korupark Terrace'ın inşaatını tamamladı ve sahiplerine teslim etti. Özelleştirme İdaresi'nden 355 milyon TL bedelle Paşabahçe eski Tekel İçki Fabrikası'nın arsasını satın aldı. Eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde geliştirilecek Torun Center projesinin inşaatına başladı. Şirket sermayesini 224.000.000 TL'den 500.000.000 TL'ye çıkardı. Mall of İstanbul projesinin yabancılara satışı için İngiliz emlak brokeri Sotheby's ile anlaştı. Torun Tower projesinin kiralanması için İngiliz gayrimenkul hizmet şirketi Colliers ile anlaştı

2013

Eski Ali Sami Yen Stadı'nda yükselen Torun Center'ın inşaatına başlandı. Bulvar Samsun AVM, ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde "En İyi Alışveriş Merkezi" ödülünü almaya hak kazandı. Ayrıca, 'AVM Oscarı' olarak da bilinen ve ticari gayrimenkul alanının en prestijli ödüllerinden olan '2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri'nde, 'Avrupa'nın En İyi Yenileme Projesi Jüri Özel Ödülü' ve kendi kategorisinde 'Avrupa'nın En İyi AVM'si Onur Ödülü'nün sahibi oldu.

Mapfre Genel Sigorta, merkezini taşıyacağı Torun Center ofis kulesinin 10 katını satın aldı. Torunlar GYO, Eyüp-Alibeyköy'de Kiptaş Finanskent 2.Etap İnşaatı'nı yapmaya ihalede en yüksek fiyatı vererek hak kazandı. Sözleşme kapsamında; 578 bin 400 metrekarelik inşaat alanının yüzde 45,72'lik kısmı KİPTAŞ'a, yüzde 54,28'lik kısmı ise Torunlar GYO'ya ait olacak. Mall of İstanbul'da Ofis ve Rezidansların teslimine başlandı.

2010

21 Ekim 2010 itibarıyla borsaya kote olan en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri kimliğiyle halka arzını gerçekleştirdi. Bulvar Samsun AVM inşaatına başladı. Nishİstanbul konutlarının ve ofislerinin teslimini gerçekleştirdi. İstanbul'un 4. ve Türkiye'nin 5. büyük alışveriş merkezi olan Torium'un açılışını yaptı. Ali Sami Yen arsası üzerine inşa edilecek projeye en büyük ortak konumuyla katıldı.

2011

Mall of İstanbul projesinin inşaatına ve önsatışına başladı. Korupark Terrace projesinin inşaatına ve önsatışına başladı. Torun Tower projesinin inşaatına başladı.

2007

Türkiye'deki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Korupark AVM açıldı. BKA bazında, Türkiye ve Avrupa'daki en büyük karma kullanımlı projelerden biri olan ve 2013'ün son çeyreğinde tamamlanması planlanan Mall of İstanbul projesinin geliştirilme çalışmasına başladı.

2008

Torunlar GYO statüsüne geçti. Bursa'nın ilk modern konut projesi olan Korupark Evleri'nin 1. ve 2. etabını tamamladı ve satışa sundu.

2004

Akdeniz Bölgesi'nin en büyük outleti Deepo Outlet Center'ı hizmete açtı.

2005

Marmaris'teki Netsel Turizm Yatırımları A.Ş.'nin (Netsel Marina) %44,6 hissedarı oldu. Torun Tower arsasını satın aldı

1997

Ankara'daki AnkaMall ve Crowne Plaza Oteli'nin sahibi olan Yeni Gimat A.Ş.'nin hissedarı oldu (Bugün itibarıyla Yeni Gimat hisse %14,83).

1999

Torunlar'ın ilk AVM projesi ve Bursa'nın ilk modern alışveriş merkezi Zafer Plaza açıldı. Açıldığı tarih itibarıyla Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olan AnkaMall'un açılışını gerçekleştirdi.

1977

Türkiye inşaat ve gayrimenkul piyasasında faaliyete geçti; küçük ölçekli konut projeleri gerçekleştirmeye başladı.

1996

TORAY İnşaat kuruldu