AZİZ TORUN
AZİZ TORUN - Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

1950’de Erzincan - Kemah’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1975’te mezun oldu. 

1976-1982 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik 
Bakanlığı’nda iş müfettişliği yaptı. 1982’de görevinden ayrılarak iş hayatını özel sektörde sürdürme kararı aldı ve kardeşi Mehmet Torun ile birlikte Torunlar Şirketler 
Topluluğunun ilk adımlarını attı.

 Aynı zamanda Torunlar Şirketler Topluluğu’nu oluşturan şirketlerin bir bölümünün Yönetim Kurulu başkanlığını ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yapmaktadır. 

2013 – 2017 yılları arasında GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmüştür.

AZİZ TORUN - Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür
MEHMET TORUN
MEHMET TORUN - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1953’te Erzincan Kemah’ın Ağaçsaray köyünde doğdu.

Genç yaşta iş hayatında çalışmaya başladı. Halen Torunlar Şirketler Topluluğu’nun bünyesinde bulunan; Torunlar Gıda San. ve Tic. A.Ş., Torunlar Enerji San. ve Tic. A.Ş., Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., Torun Yapı San. Tic. A.Ş., Nokta İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Netsel Turizm A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. kurucu ortaklarındandır.

MEHMET TORUN - Yönetim Kurulu Başkan Vekili
MAHMUT KARABIYIK
MAHMUT KARABIYIK - Yönetim Kurulu Üyesi

1961’de Afyon - Sincanlı’da doğdu. 1982’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1983’teki avukatlık stajının ardından ağırlıklı olarak ticaret hukuku, şirketler hukuku, banka ve sermaye piyasası hukuku, icra-iflas hukuku alanlarında avukatlık yapmaktadır. Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

MAHMUT KARABIYIK - Yönetim Kurulu Üyesi
İSMAİL KAZANÇ
İSMAİL KAZANÇ - Yönetim Kurulu Üyesi

1972’de Tekirdağ’da doğdu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme (Burslu) Bölümü’nden mezun oldu, 2001 yılında İngiltere’de Southampton Üniversitesi’nden Uluslararası Finansal Piyasalar Yüksek Lisans derecesini aldı.

1994-2002 yılları arasında Türkiye İş Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettişi, 2002-2006 yılları arasında Türkiye İş Bankası’nda Hazine Bölümü Müdür Yardımcısı, 2006-2008 yılları arasında İş Bankası’nda Hazine Bölümü Grup Müdürü ve 2008-2009 yılları arasında Arap Türk Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

2009 yılından bu yana Torunlar GYO ’da Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak görevine devam etmektedir. 2014-2018 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca, Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş., Torunlar Enerji San. ve Tic. A.Ş., Torunlar Gıda San. ve Tic. A.Ş., TRN Otel İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

İSMAİL KAZANÇ - Yönetim Kurulu Üyesi
FERDA BESLİ
FERDA BESLİ - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Ferda Besli, Besfin Finansal Hizmetler Danışmanlık ve Tic. A.Ş.’nin kurucusu ve yönetici ortağıdır.

Besli, Akbank'ta çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra Ticari Bankacılık, KOBİ, Proje Finansmanı ve Nakit Yönetimi Bölümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden 2011 yılında emekli olmuş ve aynı yıl BESFİN'i kurmuştur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunu olan Besli Akbank'ta görev yaptığı süre boyunca dünyanın önde gelen finans kuruluşu Deutsche Bank'ta staj yapmış, satış ve pazarlama konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılmıştır.

Son olarak London Business School'da “Müşteri Odaklı Pazarlama Stratejisi” eğitimine katılan, Avrupa Birliği'nin thinktank kuruluşu olan CEPS (Centre For European Policy) - IEMED ile birlikte Akdeniz ülkelerinde faaliyet gösteren KOBİ'lerin finansman sorunlarının çözümü için oluşturulan inisiyatifte görev alan Besli, 2010 yılında Barcelona ve Brüksel'deki toplantılara katılarak bu inisiyatifte aktif görev almıştır.

FERDA BESLİ - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
KENAN YAVUZ
KENAN YAVUZ - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1959 yılında Bayburt’ta doğdu.1981 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde yüksek lisans yaptı.

İş hayatına 1985 yılında özel sektörde profesyonel yöneticilik hayatına başlayan Kenan Yavuz 2004 yılına kadar farklı disiplinlerde görev aldı ve üst düzey yöneticilik yaptı. 1998-2000 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde “Türk Toplumunun Sosyo Kültürel Yapısında Toplam Kalite” çalışması ile ikinci kez yüksek lisans yaptı. 2004 tarihinde Petkim Genel Müdürlüğü görevine atandı. Petkim Holding’i satın alan SOCAR’ın talebi ile özelleştirme sonrası Petkim Genel Müdürü olarak görevine devam etti. 2009 yılında SOCAR’ın Türkiye’deki faaliyetlerini genişletme kararı çerçevesinde, kurulması kararlaştırılan SOCAR Türkiye Enerji AŞ’de Başkan/CEO görevine atandı ve Mart 2016’ya kadar bu görevi sürdürdü.

2008-2011 Yıllarında Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı, DEİK/Türk İtalyan İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve URAK Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu Derneği Başkan Vekilidir. 2015 Ağustos ayında SOCAR bünyesinde gerçekleşen başarılı çalışmalar ile İlham Aliyev tarafından “TERAKKİ MADALYASI” ile ödüllendirildi. Profesyonel yaşamından sonra kendi işini kurdu. İrfan Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kurucusu olduğu, “Kenan Yavuz Etnografya Müzesi” 2012 yılında faaliyete başladı ve bir çok uluslararası ödül aldı.

KENAN YAVUZ - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
DR. MEHMET EMRE ÇAMLIBEL
DR. MEHMET EMRE ÇAMLIBEL - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Çamlıbel, portföy yönetim şirketi Re-Pie'nin kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanıdır.

Re-Pie'den önce 2008-2016 yılları arasında Soyak Holding CEO’luğu , aynı zamanda holdingin çimento, demir döküm, enerji, liman, sivil havacılık, oluklu mukavva, hazır beton vb. şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği, 2001-2008 arasında da Soyak Yapı AŞ genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüten Dr. Çamlıbel Soyak Holding bünyesindeki yaklaşık 20 yıllık çalışma hayatı boyunca yaklaşık 20,000 Konut ve Kristal Kule gibi ticari gayrimenkullerin arsa ve proje geliştirilmesi, inşaatı, satış pazarlaması dahil tüm süreçlerin içinde bulunmuştur. Soyak Holding'deki toplam 20 yıllık mesleki kariyerinde ortalama 1,500 kişiye istihdam sağlanarak 1,5 milyar ABD doları değerinde, beş farklı sektörde 15 şirketin üst düzeyde temsilciliğini yürüttü ve üst düzey mali yönetim ve yatırım tecrübesine sahip oldu. Bu süreçte Holdingin Mali işler yöneticisi (CFO) ile hukuk, iş geliştirme ve strateji, insan kaynakları ve bilgi sistemleri ve kurumsal iletişim birimleri kendisine bağlı idi.

Hali hazırda Litvanya VGT Üniversitesinde Doçent öğretim görevlisi, Boğaziçi Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak enerji, finansman, girişimcilik, yatırım ve gayrimenkul alanlarında yüksek lisans dersleri vermektedir. Ayrıca MIT (Massachusettes Institute of Technology) de senede 2 kere misafir eğitmen olarak ders vermektedir. Sermaye piyasası enstrümanlarından GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) Iarı temsil eden meslek örgütü GYODER'de 8 yıl kesintisiz yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Uluslararası alanda yayınlanmış bir çok makalesi, konferans bildirisi, kitap bölümü vardır. Yurt dışında yönetim kurulu üyelikleri devam etmektedir.

DR. MEHMET EMRE ÇAMLIBEL - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi